Polska, Kraków grudzień 2018

Grudzień to czas Bożonarodzeniowych Jarmarków. W tym roku mogliśmy zobaczyć jarmark obok Sukiennic w Krakowie. To miasto samo w sobie ma dużo czaru, ale w okresie przedświątecznym ma go jeszcze więcej. Szczególnie po zmroku Stary Rynek czaruje z każdego kąta. Miliony światełek, stragany z jedzeniem i drobiazgami do ozdoby domu, ze słodkościami i ciepłymi, wełnianymi skarpetami sprawiają, że można się trochę zagubić… i wcale nie chce się człowiekowi odnaleźć. Gdy dodatkowo pada śnieg – a tak właśnie było tym razem, Święta czuć już wszystkimi zmysłami.

Błogi to czas.

Poszwędaliśmy się po Rynku a potem obowiązkowo zajrzeliśmy do muzeum, które mieści się pod Sukiennicami. Swoją drogą – świetny pomysł żeby zorganizować je właśnie tu! Nowoczesne, starannie przygotowanie. Dzieci z zaciekawieniem zaglądnęły tu w każdy kąt, choć byliśmy w nim po raz drugi.

Nocą Rynek wygląda czarująco!

Tuż przed wyjazdem odwiedziliśmy Sukiennice jeszcze raz, zakupiliśmy obwarzanki a potem wróciliśmy zadowoleni do domu. Krakowianom smogu nie zazdroszczę, ale tej pięknej Starówki już tak!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s