Dania, Billund – Legoland, sierpień 2013

Legoland, Dania - Billund

Legoland, Dania – Billund

Mapa

Mapa

Rozpoczynamy naszą wakacyjną przygodę z klockami lego. Mieszczący się w Danii kompleks atrakcji znany jest wśród tych małych i tych starszych klockowych fanów. Pomimo tego, że do Legolandu można dolecieć samolotem ( lotnisko mieści się tuż obok) , my zdecydowaliśmy się na podróż samochodem z małym przystankiem na zwiedzanie planetarium w Toruniu oraz przystankiem na zjedzenie rybki nad polskim morzem.

Gdy wjechaliśmy do Billund dzieci ucieszyły się, że jesteśmy na miejscu. Bliskość Legolandu zdradzały porozrzucane klocki lego gigantycznych rozmiarach. Rzeczywiście chwilę później dojechaliśmy do hotelu.

Wejście do hotelu Legoland

Wejście do hotelu Legoland

Mapa Legolandu

Mapa Legolandu

Wejścia do Hotelu broni zielona bestia. Ukryte w niej schody pozwalają dzieciakom wspiąć się na jej grzbiet i stamtąd podziwiać główny hol recepcji.

Do wyboru mieliśmy kilka rodzajów pokoi. Najtańsze oczywiście są standardowe, ale prawdziwa przygoda zaczyna się za drzwiami pokojów tematycznych. Są one o wiele droższe, ale za to na przywitanie dzieci otrzymują małą paczuszkę klocków w prezencie i najważniejsze – mogą poczuć się jak w bajce. Do wyboru są pokoje Adventure & Treasure ( ten wybraliśmy my), Kingdom, Pirate oraz Princess . Ciężko zdecydować, w którym zamieszkać. W każdym tematycznym pokoju ukryto w stoliczku komplet klocków , na wypadek gdyby młodym turystom zachciało się budować rano zaraz po otwarciu oczu.

W wielu zakamarkach hotelu natrafić można na takie oto kąciki z klockami.

Wykupienie noclegu w Hotelu Legoland daje jeszcze jeden – najważniejszy – bonus. Wejście przed tłumami oczekującymi przed bramą główną. Wejście poza kolejką ukryte jest w przejściu przez mostek – niedaleko recepcji. Dzięki temu ma się swobodę w wyborze atrakcji a jest to szczególnie ważne gdy podróżuje się na maluchami bo nie dość, że oszczędza to masą czasu to jeszcze pozwala nacieszyć się parkiem w pełnym luzie.

Oto już zdjęcia z samego parku.

Wieża widokowa

Z wieży widokowej można podziwiać większą część parku. Miejsca wewnątrz niej są siedzące a sama wieża obraca się dzięki czemu wszystko można oglądnąć z każdej strony.

Widok z wieży widokowej

Fontanna

Go Figure to tak na prawdę sklep z figurkami Lego. Każdy może złożyć własną figurkę. Oddzielnie w pojemnikach posegregowane są główki, każda z inną miną , z okularami lub bez. Oddzielnie leżą włosy, tułowia, nogi i dodatki. Tu spędziliśmy najwięcej czasu. Dzieci nie mogły się zdecydować. Ale i dla nas była to frajda. Przy zakupie wybiera się pudełko  na trzy lub cztery figurki i płaci się za komplet.

Sklep z figurkami Lego

Sklep z figurkami Lego

4-D Adventure – to kino gdzie projektowane są filmy ze znanymi bohaterami. My oglądnęliśmy przygodę Lego Chima. Podczas projekcji wiał wiatr i padał śnieg – dzieci były zachwycone! Przed wejściem do kina wyświetlany jest czas do następnego spektaklu.

Przed kinem – muzyczna fontanna z klocków lego. Gdy dzieci nadeptują na specjalne pola przed nią, fontanna zaczyna grać. Zawsze można zatem spotkać kogoś wesoło skaczącego i usłyszeć dźwięki muzyki.

Atlantis – podwodna przygoda. Tutaj budowle z klocków zanurzone zostały we wodzie. Poruszają się wśród ryb i innych żyjątek.

W parku przewidziano całą masę atrakcji , które przewożą turystów i dzięki temu dzieciaki mają czas na chwilę odpoczynku od spaceru a jednak oglądają wciąż nowe kompozycje z lego.

Kolejka w parku ZOO z lego

Przed większością atrakcji poustawiano przyciski, które sterują klockami. Te wydając dźwięki i wprawiając klocki w ruch sprawiają, że cały ten magiczny świat ożywa w sekundę. Dzieci natomiast nie można oderwać od przycisków.

Poza częścią wystawową przewidziano również atrakcje ruchowe. Dzieci mogą pochlapać się pod fontannami w upalny dzień, albo postrzelać wodnymi armatkami do nadpływających statków pirackich.

Sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszą się przeprawy łódkami, takich punktów na terenie parku jest kilka.

Tuż przy wejściu do hotelu jest plac zabaw dla dzieci – oczywiście nie mogliśmy go przeoczyć.

Przy głównym wejściu do Legolandu wybudowano sklep z klockami lego – największy jaki widzieliśmy. Było w nim wszystko! Dosłownie wszystko!

Przy recepcji jest kącik gdzie dzieci mogą oglądnąć seriale Lego. Nie zdarzyło się, żebyśmy widzieli to miejsce puste, zawsze ktoś się tam kręcił i niby ukradkiem, ale zerkał na film.

Po prawej stronie recepcji jest kącik, w którym ogłaszane są konkursy dla dzieci. Buduje się z kloców rzecz związaną z tematem konkursu i następnego dnia ogłaszane są wyniki. Wygrany otrzymuje wiadomość i prośbę o zgłoszenie się do recepcji po nagrodę.

Okazało się, że naszemu Tymkowi dopisało szczęście i wygrał nagrodę główną innym konkursie za co otrzymał olbrzymią skrzynkę klocków Lego.

Tymon odbiera nagrodę z recepcji

Tymon odbiera nagrodę z recepcji

W Legolandzie spędziliśmy 3 dni i uważam, że to w zupełności wystarczy by odwiedzić wszystkie miejsca i wyszaleć się w zabawie z klockami. Nie muszę oczywiście pisać, że w dniu wyjazdu dzieciom było baaaadzo smutno.


Przydatne informacje


  • Warto zarezerwować noc bezpośrednio w Hotel Legoland i spędzić z dziećmi przynajmniej jedną noc w pokoju tematycznym
  • Rezerwacje noclegu i biletów wejścia można rezerwować bezpośrednio na stronie parku : http://www.legoland.dk
  • W katalogach Legoland-u w markowych sklepach znajdują się zniżki lub bilety darmowego wejścia do parku.
  • Dla największych fanów Lego powstał Club Lego , dzieci po zarejestrowaniu otrzymują pocztą kartę członkowską i gazetki przysyłane na adres wskazany w zgłoszeniu.
Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s